Přihlášení
Uživatel:  ? 
Heslo:

nová registrace
nemohu se přihlásit


Jak si poradit se zadáváním GPS souřadnic?

Prosby, aby uživatelé zadávali k čerpacím stanicím GPS souřadnice jsou zatím docela marné.
Proč je dobré GPS souřadnice k čerpacím stanicím zadávat a hlavně jak přesně postupovat při jejich zjišťování se dočtete v tomto článku.


Takže proč tu jsou ty GPS souřadnice?
GPS poloha je nejlepší pro jednoznačné určení čerpací stanice, abychom tu neměli některé vícekrát a navíc, pokud máte ve svém profilu zadané i GPS souřadnice svého bydliště, můžete lépe porovnávat ceny čerpacích stanic ve svém okolí. V neposlední řadě mi tato situace brání v dokončení dalších zajímavých funkcí.

Jak zjistit GPS souřadnice čerpací stanice či svého bydliště?
V případě že máte navigaci, čí mobilní telefon s GPS a jste zrovna v místě, jehož GPS polohu chcete určit, je to jednoduché - v zařízení si najděte možnost "Moje poloha" (v různých zařízeních je různě umístěná a pojmenovaná) a polohu si zapište.

Pokud už takto vybavení nejste, nebo zápis čerpací stanice provádíte až doma, využijte služeb některého z mnoha tzv. mapových serverů. Tam najděte čerpací stanici buď pomocí vyhledávání, kam zadáte adresu (např. Hněvkovského, Brno), nebo značku čerpací stanice a vesnici (např. Benzina, Rousínov). Buď tímto najdete přímo hledané místo, nebo v případě, že vyhledávání nalezlo více míst, které vašemu zadání vyhovují, může toto místo být v seznamu nalezených míst, kam na něj klikněte.

Další možností, kterou používám i já, je postupným dvojitým klikaním do mapy v místě, kde se čerpací stanice nalézá, zvětšit potřebné území a nalézt čerpací stanici sám.

Správně nalezené místo překontrolujte podle navazujících ulic a podobně (na jedné ulici může být více čerpacích stanic). Na správně nalezeném místě by měla být zobrazena ikonka čerpací stanice, případně by mělo být zřetelně vidět zákres cest, které čerpací stanici připomínají.

Můžete také vyzkoušet, zda se vám lépe hledá v klasické mapě, či ve fotomapě (v satelitním či leteckém zobrazení), nebo jejich kombinaci - tzv. hybridní mapě, která na letecký snímek dokresluje i silnice s jejich názvy.

Zbývá jen zjistit GPS souřadnice nalezeného místa, což se liší podle jednotlivých mapových serverů. GPS souřadnice samozřejmě neopisujte, ale použijte označení textu myší a funkce Kopírovat (CTRL + C) a Vložit (CTRL + V)

GPS souřadnice podle www.mapy.cz

Vložení GPS - mapy.cz Vložení GPS - mapy.cz Vložení GPS - mapy.cz
Naleznete-li přímo značku s umístěním čerpací stanice, klikněte na ni, pak klikněte na odkaz GPS a zobrazí se vám správná poloha
Případně najděte potřebné místo, klikněte na tlačítko GPS, pak klikněte do mapy v místě, jehož polohu zjišťujete. GPS poloha se objeví v okénku vlevo


GPS souřadnice podle www.amapy.cz

Vložení GPS - amapy.cz Vložení GPS - amapy.cz
Najdete-li značku s umístěním čerpací stanice, klikněte na ni, pak klikněte na odkaz GPS a zobrazí se vám správné souřadnice
Nenajdete-li v místě čerpací stanice její značku, klikněte do mapy pravým tlačítkem a souřadnice tohoto místa se zobrazí


Závěrečná kontrola zadaných souřadnic
Po zadání čerpací stanice, se podívejte, zda se správně zobrazila značka v náhledové mapce, případně si rozklikněte mapu amapy.cz, či mapy.cz, zda výsledná poloha odpovídá. Pokud ne, kontaktujte administrátora pomocí formuláře pro hlášení chyb (červený vykřičník u záznamu čerpací stanice).

Předem děkuji za to, že budete čerpací stanice zadávat včetně GPS souřadnic. Velmi pomůžete nejen ostatním uživatelům serveru Spotřeby.cz, ale jistě i sobě.Spotřeby 3 - veřejná BETA verze!


Hledáme aktivní pomocníky s testováním nové verze Spotřeb.

Zjedušený, přehlednější vzhled, oprava několika protivných chyb, podrobnější nápověda, rychlé menu pro přístup k funkcím na méně prokliků a několik dalších zlepšení. Zcela jsme přepracovali práci s databází automobilů a čerpacích stanic. Už by nemělo docházet k duplicitám.

Prosím, pojďme o nové verzi diskutovat sem.

Poslední diskuse

10.06. | BluefrogNová verze Spotřeby.cz - náz…přečíst
29.05. | WyderNová verze Spotřeby.cz - náz…přečíst
24.01. | tuningrobNová verze Spotřeby.cz - náz…přečíst
06.01. | FalkonNová verze Spotřeby.cz - náz…přečíst
06.01. | ddsverNová verze Spotřeby.cz - náz…přečíst
06.01. | WyderNová verze Spotřeby.cz - náz…přečíst
07.12. | Kico85Spotřeby 3 - veřejná zkušebn…přečíst
04.09. | SestbitNejde pridat CSpřečíst
23.08. | tuningrobNejde pridat CSpřečíst
22.08. | WyderNevypočítavá pruměr Golfupřečíst

vstoupit do fóraVIP podpora

Podporu formou kontaktního formuláře a e-mailu jsme byli nuceni ponechat jen členům VIP klubu Spotřeby.cz, z důvodů neustále se opakujících stejných dotazů, které není v našich silách řešit.

Dotazy, stížnosti a náměty ostatních uživatelů rádi vyřešíme v rámci diskuzního fóra (bez časové garance).Statistika


Počet uživatelů: 9 543
Počet vozidel: 41 679
Počet kilometrů: 75 824 657
Spotřebované palivo: 3 747 469
Průměrná spotřeba: 9,08
Počet fotografií: 5 569
Příspěvků v diskusi: 1 699
Hledaný výraz musí obsahovat název výrobce vozidla. Dále může obsahovat název modelu a objem motoru (v litrech), případně doplněný o zkratku D (diesel), TD (turbodiesel). Do závorky lze doplnit rok výroby, nebo jeho rozmezí.
Nelze zatím používat zkratky označení motorizace, jako např. HTP.

Příklady:
ŠKODA FELICIA 1,3
ŠKODA FABIA 1,9TD (2003)
OPEL ASTRA CARAVAN 1,9TD (2007-2011)
© 2007-2013 Float.cz, Design: © 2008 VizitkyBeran.cz
 Nápověda X
Testovací text nápovědy.
ZAVŘÍT