Přihlášení
Uživatel:  ? 
Heslo:

nová registrace
nemohu se přihlásitNápověda

Obsah

 1. Úvod
 2. Používání serveru Spotřeby.cz
 3. Registrace a nastavení
 4. Vložení automobilu
 5. Zápis informací o tankování
 6. Skupiny uživatelů
 7. Informace o čerpacích stanicích a cenách paliv
 8. Diskusní fórum a osobní komunikace s dalšími uživateli
 9. Statistiky
 10. Vyhledávání
 11. Další otázky

1. Úvod

Server Spotřeby.cz je určený k evidenci informací o nákladech na provoz motorových vozidel, ke sdílení těchto informací s dalšími uživateli a k vzájemným diskusím mezi uživateli především na téma spotřeby automobilů, úsporné jízdy a podobně.

Server je nyní provozován ve své druhé verzi, která významným způsobem rozšířila pohodlí jeho užívání, rozsah poskytovaných informací a zlepšila možnosti komunikace mezi jednotlivými uživateli.

Informační hodnota serveru postupně stoupá s počtem registrovaných uživatelů, sledovaných automobilů a počtem evidovaných tankování. Pro růst serveru prosíme všechny návštěvníky o informování dalších motoristů o serveru Spotřeby.cz


2. Používání serveru Spotřeby.cz

Stránky jsou přehledně rozdělené na jednotlivé sekce, kde jsou seřazeny položky dle zvoleného způsobu řazení. Kliknutím na položku dojde k zobrazení detailnějších informací o položce.

- UŽIVATELÉ – seznam registrovaných uživatelů serveru Spotřeby.cz
- SKUPINY – nová funkce, která umožňuje vytvořit skupiny automobilů, jejichž spotřeba je sledována společně, ale zároveň je pro jednotlivé skupiny generován žebříček nejlepších výsledků
- VOZIDLA – seznam sledovaných automobilů, jejich spotřeby a dalších nákladů na provoz. Kliknutím na automobil dojde k zobrazení historie tankování tohoto automobilu a dalších informací, které o svém vozu uživatel zveřejnil
- ČERPACÍ STANICE – seznam čerpacích stanic, na kterých uživatelé serveru provedli tankování s uvedením ceny a data, ke které byla platná. Kliknutím na čerpací stanici dojde k zobrazení historie tankování na této čerpací stanici. K většině stanic je zobrazena mapka s jejím umístěním. Pro uživatele se zadanými GPS souřadnicemi je navíc zobrazena vzdálenost čerpací stanice a možnost nechat si navrhnout trasu k této čerpací stanici
- DISKUSE – diskusní fórum, do kterého může libovolně přispívat každý registrovaný uživatel serveru

- HLEDAT – podrobné vyhledávání v databázích

- STATISTIKA – různé statistické výsledky serveru


3. Registrace a nastavení

Registraci na serveru Spotřeby.cz provedete vyplněním registračního formuláře. Vyplněním nepovinných položek nám pomůžete k lepší vzájemné komunikaci. Je nezbytně nutné vyplnit správný a funkční e-mail. Na tento e-mail je zasílán kontrolní odkaz pro aktivaci.

Uživatelskou fotografii (tzv. avatar) je možné vybrat buď z připravené galerie, nebo odeslat soubor s fotografií z vlastního počítače. Fotografii není před odesláním nutné nijak upravovat, systém si ji upraví sám. Je ale doporučené zmenšit její velikost pro snížení času potřebného na její odeslání.

Ochrana soukromých údajů – veškeré položky označené symbolem klíče nebudou bez dalšího souhlasu uživatele nikdy zveřejněny ani předáný třetím osobám. Na uvedené kontakty nebudou zasílány nevyžádané reklamní nabídky.

Po vyplnění a odeslání registračního formuláře Vám během několika sekund až minut přijde e-mailové potvrzení s aktivačním odkazem. Kliknutím na tento odkaz je registrace dokončena a můžete se přihlásit svým uživatelským jménem a heslem


4. Vložení automobilu

Po přihlášení formulářem v levém sloupci se Vám zobrazí seznam vložených automobilů. Kliknutím na odkaz přidat další, dojde k zobrazení formuláře pro přidání automobilu do systému. Vyplněním povinných, případně i nepovinných položek a odesláním formuláře dojde okamžitě k vložení automobilu. Tento se již zobrazí v seznamu automobilů a po kliknutí na něj již můžete přidávat další tankování.

Potřebujete-li vložit další značku automobilu, jeho typ, nebo motor, pokud se Váš v seznamu nenachází, můžete jej kliknutím na odpovídající tlačítko přidat, bez přerušení vyplňování formuláře.

Z počítače je možné odeslat soubor s fotografií automobilu. Fotografii není před odesláním nutné nijak upravovat, systém si ji upraví sám. Je ale doporučené zmenšit její velikost pro snížení času potřebného na její odeslání.


5. Zápis informací o tankování

Při tankování u čerpací stanice si schovávejte účtenky, na které si připište stav počítadla kilometrů ve chvíli tohoto tankování a co nejpřesnější odhad zůstatku paliva v nádrži před tankováním.

Po přihlášení na stránky Spotřeby.cz klikněte na automobil, kterého se toto tankování týká a vyplňte tankovací formulář. Po odeslání formuláře je tankování ihned zaevidováno.

Potřebujete-li vložit další čerpací stanici, pokud se Vaše v seznamu nenachází, můžete ji kliknutím na odpovídající tlačítko přidat, bez přerušení vyplňování formuláře.

Spotřeba se začíná počítat až z rozdílu po druhém tankování!

I u prvního tankování zadejte skutečný stav počítadla kilometrů ve chvíli tankování, nikoliv nulu!


6. Skupiny uživatelů

Jste členem nebo provozovatelem internetového klubu (diskusního fóra) věnujícího se nějaké značce, či konkrétnímu typu automobilů? Založte si společně s ostatními členy skupinu, ve které můžete mít spočítaný společnou statistiku a naopak si spolu zasoutěžit v žebříčcích spotřeby.

Jako malý bonus si můžete na své stránky přidat i mapu, která přehledně ukáže, z jakých částí české nebo slovenské republiky pocházejí Vaši členové.

Některé funkce pro správu skupiny má jen její zakladatel!


7. Informace o čerpacích stanicích a cenách paliv

Přehledný seznam čerpacích stanic, které do systému vložili uživatelé při evidenci svého tankování. Zjistěte ceny, za jaké na těchto čerpacích stanicích tankovali ostatní uživatelé, jak je čerpací stanice daleko od Vašeho bydliště (máte-li zadané GPS souřadnice), nechte si navrhnout trasu, jak se k ní dostanete, případně můžete s ostatními uživateli sdílet své názory na jednotlivé čerpací stanice.


8. Diskusní fórum

Ovládání diskusního fóra je velice názorné a nenáročné. Můžete diskutovat v již začaté diskusi vložením odpovědi, případně můžete založit nové téma v sekci, do které se téma hodí.


9. Statistiky


10. Vyhledávání


11. Další otázky

Máte-li další dotazy můžete je vložit do diskuse v sekci Otázky a odpovědi. diskusního fóra, nebo napsat na e-mail info@spotreby.cz


Spotřeby 3 - veřejná BETA verze!


Hledáme aktivní pomocníky s testováním nové verze Spotřeb.

Zjedušený, přehlednější vzhled, oprava několika protivných chyb, podrobnější nápověda, rychlé menu pro přístup k funkcím na méně prokliků a několik dalších zlepšení. Zcela jsme přepracovali práci s databází automobilů a čerpacích stanic. Už by nemělo docházet k duplicitám.

Prosím, pojďme o nové verzi diskutovat sem.

Poslední diskuse

24.01. | tuningrobNová verze Spotřeby.cz - náz…přečíst
06.01. | FalkonNová verze Spotřeby.cz - náz…přečíst
06.01. | ddsverNová verze Spotřeby.cz - náz…přečíst
06.01. | WyderNová verze Spotřeby.cz - náz…přečíst
07.12. | Kico85Spotřeby 3 - veřejná zkušebn…přečíst
04.09. | SestbitNejde pridat CSpřečíst
23.08. | tuningrobNejde pridat CSpřečíst
22.08. | WyderNevypočítavá pruměr Golfupřečíst
16.08. | WyderNevypočítavá pruměr Golfupřečíst
20.07. | ZdenekNevypočítavá pruměr Golfupřečíst

vstoupit do fóraVIP podpora

Podporu formou kontaktního formuláře a e-mailu jsme byli nuceni ponechat jen členům VIP klubu Spotřeby.cz, z důvodů neustále se opakujících stejných dotazů, které není v našich silách řešit.

Dotazy, stížnosti a náměty ostatních uživatelů rádi vyřešíme v rámci diskuzního fóra (bez časové garance).Statistika


Počet uživatelů: 9 543
Počet vozidel: 41 679
Počet kilometrů: 75 824 657
Spotřebované palivo: 3 747 469
Průměrná spotřeba: 9,08
Počet fotografií: 5 569
Příspěvků v diskusi: 1 699
Hledaný výraz musí obsahovat název výrobce vozidla. Dále může obsahovat název modelu a objem motoru (v litrech), případně doplněný o zkratku D (diesel), TD (turbodiesel). Do závorky lze doplnit rok výroby, nebo jeho rozmezí.
Nelze zatím používat zkratky označení motorizace, jako např. HTP.

Příklady:
ŠKODA FELICIA 1,3
ŠKODA FABIA 1,9TD (2003)
OPEL ASTRA CARAVAN 1,9TD (2007-2011)
© 2007-2013 Float.cz, Design: © 2008 VizitkyBeran.cz
 Nápověda X
Testovací text nápovědy.
ZAVŘÍT